معرفی استارت آپ :

امروزه ایده پردازی و نوآوری، انقلابی بزرگ در حوزه های کارآفرینی و ظهور کسب و کارهای نو در جهان بوجود آورده است. به منظور گردآوری و تسریع ورود ایده ها به بازار تولید محصولات، مسابقات استارت آپی در سراسر دنیا و با موضوعات مختلف شکل گرفته اند تا جریان تبدیل ایده به پدیده و در نهایت ورود به بازار را تسهیل و تسریع نماید.

در این راستا برابر برنامه ریزی بعمل آمده در نظر است استارت آپ ملی ایده ها و طرح های نوآورانه و خلاقانه توسط مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر وابسته به پارک علم و فناوری مازندران با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر و اداره آموزش و پرورش شهرستان نوشهر و سایر سازمان ها و ادارات شهرستان برگزار گردد.

شناسایی ایده های نوآورانه و فناورانه کاربردی در حوزه های صنایع دریایی، کشاورزی و منابع طبیعی، شیلات، فنی و مهندسی، صنایع دستی و گردشگری و فناوری اطلاعات که منطبق بر ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در منطقه می باشد، هم چنین حمایت از آنها و استقرار در مراکز رشد و تسهیل فرایندهای ورود ایده ها و طرح های کاربردی به بازار و تجاری سازی از مهمترین اهداف برگزاری این رویداد می باشد. تلاش مجموعه دست اندرکاران برگزاری  این استارت آپ ایجاد زمینه مناسب ظهور و بروز طرح ها و ایده های کاربردی و جذب سرمایه گذاران خطر پذیر می باشد. حضور سرمایه گذاران، ایده پردازان و فعالان صنایع مختلف از بخش های خصوصی در کنار شتاب دهنده ها یک زیست بوم مناسبی را برای برگزاری این استارت آپ ملی فراهم آورده است.

ایده ها و طرح های کاربردی مورد تایید داوران علاوه بر دریافت لوح تقدیر و جوایز نفیس، امکان حضور و ادامه فعالیت  در مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر را نیز خواهند داشت. در صورتیکه ایده ها و طرح ها از سایر مناطق کشور باشد از طرف دبیرخانه استارت آپ ایده های برتر به سایر پارک ها و مراکز رشد جهت استقرار و حمایت معرفی می شوند.